Filtry przemysłowe

kup online

Filtry przemysłowe to rozbudowana kategoria produktów dostępnych w naszym asortymencie. Wiemy, że maszyny przemysłowe wymagają zastosowania filtrów o rozmaitym przeznaczeniu, właściwościach, wielkości i kształcie, dlatego oferujemy naszym Klientom wybór spośród szerokiej gamy zarówno standardowych, jak i innowacyjnych rozwiązań filtracyjnych.

Filtry przemysłowe - nasza oferta

Gwarantujemy różnorodność artykułów w zakresie dwóch głównych grup filtrów przemysłowych: filtrów powietrza i filtrów cieczy. Zapewniamy dostosowane do rozmaitych systemów konstrukcyjnych i urządzeń filtry oleju oraz filtry hydrauliczne. Oferujemy wybór spośród artykułów o różnych średnicach wlotu i wylotu, posiadających dodatkowe właściwości (zabezpieczenia przeciwwybuchowe) czy uzupełnionych o inne elementy (np. śluzy celkowe).

Osoby szukające bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką poszczególnych rodzajów filtrów dostępnych w asortymencie Aserto.

 

Filtry powietrza

To najpowszechniej wykorzystywana grupa filtrów przemysłowych. Obejmuje kilka podgrup produktów, w tym: filtry sprężonego powietrza, filtry powietrza wlotowego oraz filtry powietrza wylotowego. Tego rodzaju artykuły wykorzystywane są zarówno w pomieszczeniach przemysłowych (filtrują powietrze wdychane przez pracowników fabryk i zakładów), jak i maszynach (pompy, turbiny, sprężarki, silniki czy mieszadła, które nie funkcjonują prawidłowo przy dużym poziomie zanieczyszczenia powietrza).

Filtry paliwa

To element, który zabezpiecza silnik przed wpływem zanieczyszczeń obecnych w paliwie, takich jak pył, woda bądź rdza. Brak tego rodzaju filtra lub jego niewłaściwe funkcjonowanie może mieć poważne konsekwencje – nawet małe drobinki są w stanie znacznie obniżyć wydajność procesu spalania, podnieść poziom zużycia paliwa oraz zaburzyć pracę jednostki napędowej.

Filtry oleju

Filtry oleju odpowiadają za oczyszczanie oleju silnikowego – środka smarującego w silnikach spalinowych. Elementy te zatrzymują zanieczyszczenia, które przedostałyby się do silnika wraz z powietrzem bądź paliwem, usuwają także odpadki powstające w wyniku samego działania jednostki napędowej (np. pył będący efektem ścierania się ruchomych elementów silnika). Nieprawidłowo działający filtr oleju może doprowadzić do zaburzeń w funkcjonowaniu silnika, wzrostu zużycia paliwa, a nawet przegrzania czy uszkodzenia jednostki napędowej.

Filtry hydrauliczne

To rodzaj filtrów do emulsji i olejów montowanych w układach hydraulicznych. Wyróżnia się wiele odmian filtrów hydraulicznych, różniących się między sobą zasadą działania, budową, elementami wymiennymi. Filtry tego typu są cenione za wysokie parametry i właściwości, m.in. zdolność do uzyskiwania cieczy o bardzo wysokiej klasie czystości, długie przerwy międzyserwisowe, ekonomiczną eksploatację.

 

Czym wyróżniają się nasze filtry przemysłowe?

Oferowane przez Aserto filtry to części dla przemysłu, które wyróżniają się skuteczną filtracją przy dużym obciążeniu membrany filtracyjnej. To także artykuły dostosowane pod względem parametrów technicznych do pracy w trudnych warunkach: przy dużym zapyleniu, wysokiej wilgotności, w warunkach skrajnych temperatur. Produkty oferowane przez Aserto są wysokowydajne, a zarazem ekonomiczne – ich podwyższony czas eksploatacji ogranicza koszty związane z wymianą części, sprawia również, że filtr przez dłuższy czas skutecznie chroni maszynę przed ewentualnymi (i kosztownymi) uszkodzeniami.

Filtry przemysłowe - kup online

Zakupy wspiera platforma

Optiba - sprzedaż części zamiennych